עורך דין תאונות עבודה

פגיעה בעבודה עשויה להוביל לתביעה

לאדם הנפגע בתאונה במהלך ועקב עבודתו קיימות זכויות בביטוח הלאומי. המחלקה הרלוונטית המטפלת בתאונות עבודה היא מחלקת תאונות עבודה אליה יש להפנות את המסמכים הרלוונטיים על מנת ליידע את המוסד לביטוח לאומי כי קרתה תאונה.

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה מוגדרת בס' 79 לחוק המוסד לביטוח לאומי והיא תאונה אשר ארעה לאדם במקום העבודה, בדרך אליה וממנה, ובקשר אליה.

תאונת עבודה יכולה להיות מוגדרת בזמן ובמקום, ויכול שתחשב כנזק אשר נגרם במהלך השנים בשל שחיקה אוחשיפה לגורמים מזיקים בסביבת העבודה. מקרים אלו יוגדרו כ"מחלת מקצוע" או "פגיעה על דרך המיקרוטראומה" .

מה עושים?

על מנת לקבל את הזכויות המגיעות לנו מן המוסד לביטוח לאומי עלינו להגיש את הטפסים המתאימים לצורך תחילת טיפולו של המוסד בענייננו:

טופס הודעה על פגיעה בעבודה

תעודה רפואית לנפגע בעבודה

חומר רפואי ותעודות אי כושר.

לאחר משלוח כל הטפסים הרלוונטים והמתנה, מכיר המוסד לביטוח לאומי בתאונה כתאונה בעבודה ומשלם "דמי פגיעה" .

דמי הפגיעה משולמים למבוטח/נפגע לתקופה מקסימלית של עד 91 ימים ממועד התאונה ואמורים ליתן לו אפשרות להלים כאשר הוא אינו מסוגל לעבוד.

במידה ועדיין נותרה מגבלה בעקבות התאונה, ניתן להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות, שוב, בטופס תמאים ואז יזמן המוסד לביטוח לאומי ועדה רפואית אשר תבדוק את הנפגע ותקבע מהם אחוזי הנכות אשר נותרו לו בעקבות התאונה.

בתחילה, במידה וכך סוברת הועדה, יקבעו אחוזי נכות "זמניים" ובסופו של דבר, בדר"כ כשנה לאחר התאונה תקבע נכות "לצמיתות".

בהתאם לאחוזי הנכות שתקבע הועדה הרפואית- יקבע שווי הפיצוי המגיע לנפגע מהמוסד לביטוח לאומי בגין התאונה.

תהליך דומה עוברים נפגעים אשר פגיעתם נגרמה על דרך "המיקרוטראומה" או בגין "מחלת מקצוע".

הסקירה הכללית שהבאתי לעיל מתארת מצב בו התביעה להכרה בנזקי הגוף הולכת באופן חלק וקל.

למרבה הצער, רק בשליש מן התביעות להכרה בפגיעה/מחלה כתאונת עבודה מתקבלות.

שעה שתביעה נדחית ע"י פקיד התביעות ( הגורם המטפל במוסד לביטוח הלאומי) יש לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בתביעה ולנהל הליך משפטי כנגד המוסד לביטוח לאומי.

פניה לבית הדין נדרשת גם שעה שהועדה הרפואית לעררים קובעת כי לא נותרה נכות או כי הנכות שנקבעה נמוכה מדי.

כך או כך- המוסד לביטוח לאומי לא עושה את החיים קלים וכדאי להוועץ עם עו"ד טרם הגשת התיבעה להכרה ותחילת הטיפול מול המוסד לביטוח לאומי.

עורך דין תאונות עבודה בחיפה צבי פרדיס

עורך דין תאונות עבודה בחיפה

לפעמים נדרש לפנות אל עורך דין תאונות עבודה בחיפה. אם אתם גרים ועובדים באזור חיפה כדאי שתשימו לב. יש לא מעט עורכי דין באזור הצפון, אך רק בודדים יכולים ללוות אתכם בנושאים משפטיים כמו תביעות בגין תאונות עבודה בצורה מקצועית ורצינית. כולנו עובדים בעבודות שונות ואנחנו מודעים לכך שיש עבודות קשות יותר וקשות פחות עם סיכונים והסתברויות לפציעות תוך כדי. למשל, אנשים בעובדים על הכביש, נהגים ושליחי אופנוע, עובדים במפעלים או באתרי בניה הם אנשים שמועדים יותר לפציעות כגון אלו. עורך הדין צבי פרדיס הינו עורך דין מתאים לייצוג תיקים כאלה.

עורך דין תאונות עבודה בחיפה – לא שותקים על העוול

  • תאונת עבודה מוגדרת בחוק הביטוח הלאומי כתאונה שנגרמות במהלך עבודה, במקום העבודה או במסגרתה. מאחר ורובנו עובדים במקומות עבודה שונים בין כעצמאיים או כשכירים, אנחנו מוכרחים לבטח את עצמנו בצורה שלימה. עוד חשוב להכיר את הזכויות שלנו כעובדים ומה מגיע לנו על פי חוק כדי שאם חלילה מישהו מאתנו ייפגע במסגרת עבודתו הוא יוכל לדעת מה לעשות.
  • תאונה עבודה נחשבת גם אם האדם נוסע אליה או חוזר ממנה בסיומה. בהקשר לכך, חיוני לדעת שהמחוקק קובע רשימה של מקרים בהם קיימת חזקה שהם התרחשו בגלל פגיעה בעבודה אך הביטוח הלאומי אותו אתם תובעים רוצה לטעון אחרת, ולכן האחריות להוכיח זאת מוטלת עליהם.
  • במקרים בהם עובד שכיר נפגע בזמן ההפסקה, ביציאה אליה או בחזרה ממנה אל העבודה, יהיה זכאי לתביעת תאונת עבודה, ובתנאי שזמן ההפסקה אינו עולה על יותר משלוש שעות. למשל, אם עובד יוצא לאכול ארוחת צהרים במחוץ למקום העבודה במסעדה למשל בזמן ההפסקה שהוקצב, יהיה זכאי גם אם נפצע בתוך המסעדה.

משרד עו"ד לתאונות עבודה בחיפה – מייצגים אתכם ברגעים הקשים

ישנם עוד המון מקרים בהם אנשים זכאים לכספי פיצויים והם פשוט לא מנצלים את זה בגלל חוסר ידע או חשש להתחיל את התהליכים הבירוקרטיים, המטריחים והארוכים. לכם אתם חייבים שיהיה לצידכם עורך דין תאונות עבודה בחיפה שייצג אתכם בצורה הכי טובה שאפשר. צבי פרדיס מלווה מקרים כאלו של תביעות נזיקין בצורה מקצועית, פרקטית ואנושית.