עורך דין לענייני תאונות דרכים

ישראל היא אחת המדינות בעולם המערבי בהן מס' תאונות הדרכים הינו גבוה.

כתוצאה מכך נהרגים מדי שנה כ 350 איש ונפצעים אלפים, מהם כ 1000 באופן קשה.

בעקבות תאונות הדרכים נותרים נפגעים רבים אשר מתקשים לשוב למסלול החיים הרגיל ובשל כך נגרמים להם נזקים כלכליים גדולים. חלקם איבד לחלוטין את כושר עבודתו, חלקם סובלים מנכויות בדרגות שונות המקשות עליהם את התפקוד היומיומי.

בדיוק בשל כך חוקק חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה 1975 ( הפלת"ד).

חוק זה מסדיר את הפיצוי המגיע למי שנפגע בתאונות דרכים.

המחוקק התכוון להקל את הדרך לקבלת הפיצוי לנפגעים תוך הכרה בצורך בשל מספר תאונות הדרכים הגבוה.

החוק מגדיר מהי "תאונת דרכים", מהו "רכב" ומסדיר את חישוב הנזק באופן ברור.

כך למשל תאונת דרכים הינה תאונה אותה כולנו מכירים- כאשר רכב אחד מתנגש ברכב אחר או בעצם כלשהו.

אולם גם מהלך של כניסה ו/או יציאה מרכב יכולים להחשב בתנאים מסוימים כתאונת דרכים.

כך גם מצב בו נעשה שימוש "בכוח המכני" של הרכב יכול להחשב כתאונת דרכים.

ומדוע זה חשוב? מאחר ושעה והתאונה בה נפגע אדם מוגדרת ונחשבת תאונת דרכים או אז אין צורך להוכיח מי אשם בתאונה – מיד עוברים לשלב של הפיצוי.

כמובן שקיומו של ביטוח חובה ורשיון נהיגה בתוקף מהווים תנאים מקדימים לקבלת הפיצוי – למרות שהמחוקק, ובעקבותיו בתי המשפט- נתנו פתרונות גם למקרים בהם לא היה ביטוח ו/או רשיון נהיגה בתוקף.

גם הליך בירור הנזק- היינו דרגת הנכות- הוקל בחוק הפלת"ד.

בניגוד לתביעות מכח פקודת הנזיקין, כאן לא מוטל נטל לכל צד להמציא חוות דעת רפואית מטעמו, ואח"כ בשל ההבדלים ביניהן לממן גם חוות דעת של מומחה מטעם ביהמ"ש.

שעה וקיימת "ראשית ראיה" הרי אז מתמנה מומחה מטעם ביהמ"ש- או מומחה מוסכם על הצדדים- והוא, ורק הוא קובע את דרגת הנכות של הנפגע. בדר"כ גם עלותו של המומחה- כ 5,000 ש"ח- מוטלת על חברת הביטוח.

מצד שני- אל מול ההקלות בשאלת האחריות ובירור הנזק- חוק הפלת"ד נוקשה יותר בכימות הפיצוי.

הפיצו בגין ראש נזק של כאב וסבל- שאינו מוגבל בפקודת הנזיקין-  מוגבל ל 15,000 ₪ לערך עבור כל 10% נכות.

כך גם חישוב בסיס השכר המקסימלי לפיצוי הינו בגובה של עד שילוש השכר הממוצע במשק- כ- 30,000 ₪ ברוטו , כאשר מסכום זה יש לנכות מס הכנסה של עד 25%.

לפרטים נוספים כדאי לפנות לעו"ד המתמחה בתחום נזקי הגוף.

עורך דין לענייני תאונות דרכים צבי פרדיס

עורך דין תאונות דרכים מומחה

אם חלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים רצינית, חשוב שתדעו לבחור עורך דין לענייני תאונות דרכים. לצערנו אנו שומעים מדי יום על פצועים ואפילו הרוגים על כבישי ישראל. זה משהו שהפך להיות מאוד שכיח, ואף אחד לא באמת חסין לתופעה המדאיגה הזו. ברגע האמת כאשר אדם מעורב בתאונת דרכים בתור הנפגע הוא מפסיד כל כך הרבה מכל מני כיוונים. הוא עלול להיפצע קשות, להפוך לנכה חלילה ואף לאבד את מקום עבודתו. במקרים כאלו חייב שיהיה לאדם זה עורך דין מקצועי ואיכותי שיוודא שהוא מקבל את הזכויות המגיעות לו וכל הפיצויים להם הוא מייחל.

עורך דין לענייני תאונות דרכים – באילו מקרים כדאי לפנות אליו

  • בגלל השכיחות הרבה הגבוהה של תאונות דרכים על כבישי הארץ ובשל העובדה שלא מעט פעמים קשה להחליט מי אשם ואחראי לתאונה (שכן רבות מהן מתרחשות בשניות ספורות ותשומת הלב מעורערת ברגעים אלו), החוק הישראלי קבע הסדר מיוחד לכלל הנפגעים בתאונות הדרכים.
  • הסדר זה נקרא חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ומטרתו להבטיח שכל מי שנפגע במהלך תאונת דרכים יהיה זכאי לפיצויים כספיים בשל הנזקים שנגרמו לו בגופו.
  • בגלל שאנחנו בדרך כלל על הכביש בדרך לעבודה או בדרך ממנה הביתה, צריך להתייחס לתאונות דרכים בהיבט זה בצורה מיוחד. יש הרבה מאוד תאונות דרכים שמתרחשות בהקשר זה – שליחים על אופנועים, תאונות בהן מעורבת משאית, תאונה עם אוטובוסים ועוד.
  • למשל, אם הייתם בדרך לעבודה שלכם ייתכן ותוכלו לתבוע גם את ביטוח לאומי בשל תביעת תאונת עבודה, כיוון שעצם הנסיעה הייתה בכדי להגיע למקום עבודתכם ולולא העבודה לא הייתם על הכביש בזמן התאונה.

בחירה בעו"ד לענייני תאונות דריכם מקצועי ובעל ניסיון

אם חלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים, בין שהיא הייתה באשמתכם או שלא באשמתכם, ייתכן ותוכלו להשיג כספי פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי ומחברות הביטוח השונות. אם אתם עומדים בפרק זה, חשוב שעורך דין לענייני תאונות דרכים ילווה אתכם ויעניק לכם שירות משפטי הולם, מכבד ורציני. כבר עברתם תופת ואירוע קשה, אין סיבה שתצטרכו לסבול עוד. פנו אל עורך הדין צבי פרדיס, עורך הדין לענייני נזיקין ותביעות, ותזכו לשירות מעולה.

עורך דין תאונות דרכים בחיפה שילווה אותכם לאורך כל הדרך

עורך דין תאונות דרכים בחיפה

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? ייתכן ותצטרכו סיוע משפטי של עורך דין תאונות דרכים בחיפה. במיוחד אם אתם גרים בחיפה והקריות, אזור עירוני עם תנאי דרך לא פשוטים של עליות ומורדות על ההרים הגבוהים של הכרמל, לא מעט מתרחשות שם תאונות דרכים ולעתים גם קטלניות לצערנו. ברגע האמת אתם חייבים שיהיה לצידכם עורך דין מקצועי ומיומן שיודע את העבודה שלו ויודע איך לזכות אתכם בפיצויים שמגיעים לכם על פי החוק. צבי פרדיס, עורך דין לענייני נזיקין ותביעות ממסדים, יוכל לסייע לכם בפניה לקבלת פיצויים מהמדינה ומהביטוחים השונים.

מה אתם צריכים לדעת על עורך דין תאונות דרכים בחיפה

  • אף פעם אי אפשר לדעת מתי זה יבוא על בן אדם – בדרך לעבודה, בדרך ממסיבה או סתם בנסיעה שגרתית בתוך העיר. בתוך ערים יש סבירות לא קטנה לפגיעה ברכבים, ותאונות דרכים קלות בהם יש רק נזקים לרכב או אפילו חבלות קלות זה דבר שכיח למדי באזורים עירוניים. לכן חשוב שמבעוד מועד תמצאו עורך דין שיעמוד לצידכם ויסביר לכם את הצעדים ומה כדאי לעשות.
  • לא מעט פעמים קורה ותאונות הדרכים מתרחשות כאשר אדם נמצא במסגרת העבודה שלו, ואז הוא יוכל לפנות אל ממסדים שונים ולקבל פיצויים נוספים כמו מקום העבודה שלו והמוסד לביטוח לאומי. יתרה מכך, גם אם אדם נמצא בדרך לעבודה שלו ומעורב בתאונת דרכים יש מצבים בהם הוא יוכל להגיש תביעת פיצויים בגין תאונת עבודה.
  • עורך דין תאונות דרכים בחיפה זה לא משהו שאפשר לוותר עליו. כל פניה ובקשה דרך ערכאה משפטית דורשת התערבות מהסוג הזה של עורכי דין שמתמצאים בכל המונחים והכללים וידעו להסביר לכם בפרטי פרטים את מה שאתם צריכים לדעת וכיצד להתנהל אל מול הרשויות והממסדים.

ייצוג הולם ומקצועי במקום אחד

ישנם הרבה מאוד עורכי דין בישראל וגם בחיפה, אך אתם חייבים מישהו שיש לו גם ותק וניסיון מקצועי בתחום והוא גם מגיע מהעולם הזה של תביעות נזיקין בגין תאונות דרכים. עורך הדין צבי פרדיס מוכן בדיוק לסוג העבודות האלה. הוא ייצג אתכם אל מול הרשויות והממסדים ויביא לכם תוצאות טובות בדין.